Uzman Diş Hekimi

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma; çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş dişler için ideal bir çözümdür. Yetersiz bakım, sigara, çay, kahve, kola, eski dolgu ve kaplamalardan, bazı ilaç kullanımlarından dolayı dişlerde lekelenmeler oluşabilmektedir.

Diş beyazlatma (bleaching) 

dişlerin yüzeyinde oluşan renk bozulmalarını giderek dişe doğal bir beyazlık kazandırılması işlemidir. 

Diş beyazlatmanın çeşitleri:

1.Ev tipi diş beyazlatma 

hekim tarafından hastaya özel olarak hazırlanan plakları, hastanın evde kendisinin uygulamasına dayalı tedavi yöntemidir. Hekim hastaya özel plaklarını hazırlar ve beyazlatma jeli kullanımını anlatır hasta ortalama günde 5-7 saat arasında plakları kullanır.genellikle uyku esansında kullanılan plaklarla ortalama bir hafta içerisinde istenilen ve planlanan renk tonuna ulaşılır. 

2.Ofis tipi diş beyazlatma 

Klinik ortamda hekim tarafından uygulanan, ev tipi diş beyazlatmaya göre çok daha kısa sürede sonuç veren beyazlatma yöntemidir.yaklaşık olarak 1,5 saat içerisinde tamamlanır. Hekimin uygun görmesi durumunda ilave seanslar eklenebilir.

3.Kombine Beyazlatma 

Ev tipi ve ofis tipinin birleşimi ile yapılan beyazlatmadır. Klinik ortamında yapılan beyazlatmanın ardından, hastaya verilen özel plak ve jel ile evde tedaviye devam edilir. En etkili ve kalıcı yöntem budur. 

Beyazlatma Zararlı mıdır ? 

Diş Beyazlatma; Diş Hekimi tarafından muayene edildikten sonra karar verilen beyazlatmanın dişlere bir zararı yoktur. Çok nadir de olsa Beyazlatma sonrası hassasiyet gelişebilir bu durumda hekiminiz florür uygulaması gerçekleştirebilir.